منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

شادترین دختران دنیا

منصوره صامتی |

.

چادر مشکی است اما

دنیای دختران چادری صورتی است و دنیایی ارامش به زندگی بانوان دیگر هدیه میدهند ...🌹

دنیایی پر از شادی و نشاط و خنده

پر از رفاقت های ناب و صمیمی

پر از دخترانه های قشنگی که

-البته برای هرکسی خرجش نمیکنند-

چادر مشکی است اما

قلب دختران چادری سبز است !

قلبی که پر از

دوست داشتنی هایی است

که خوب اند و خدایی

پر از دوست داشتن پدر های مهربان،

مادر های عزیز

و برادر های غیرتی شان است ،

قلبی که

دوست داشتنِ مرد هایِ رهگذرِ

ساعتی و روزی و ماهی

جایی در آن ندارد !

چادر مشکی است اما

فکر دختران چادری آبی است ..

آبی مثل آسمانِ آبی بهاری

آرام و زیبا و بزرگ

خالی از بوق های ماشین های هرزه

خالی از صداهای روح خراش

آهنگ های تند و تو خالی

خالی از حرف های بچه گانه 

پشت این و آن

دنیای دختران چادری

پر است از رنگ های شاد و زیبا

که آنها را مدیون وقار و سنگینی

سیاهی چادرشان هستند .

💐چادری ها شادترین دختران روی زمین اند، ولی میدانندکجاو برای چه کسانی شادباشن💐

نظرات  (۲۴)

 • دختر سرزمین من
 • دختر سرزمین من

  احساس میکنم این روزها معنای زیبایی را گم کرده ای

  باور کن زیبایی در چشمهای رنگ روشن و لبهای برجسته کرده سرخ نیست

  باور کن هر چه قدر هم دماغت را کوچک و سر بالایش کنی زیبا نخواهی شد

  دختر سرزمین من...

  معیارهای زیبایی ات را تغییر بده

  زیبایی ظاهری هر فرد،همانیست که خداوند در وجودش قرار داده

  و این زیبایی ظاهر زمانی به چشم خواهد آمد که تو قلب پاکی داشته باشی

  آنوقت همه تو را زیبا خواهند دید!!

  از صمیم قلب برایت آرزو میکنم زیبایی حقیقی گم شده ات را دوباره پیدا کنی!
  امام حسن عسکری علیه السلام :
  صورت نیکو ، زیبایی ظاهری است و عقل نیکو ، زیبایی باطنی است .
  زندگی بهتر
  هرگز در زندگی این دو را ابراز نکنید :
  اول آنچه نیستید .... دوم همه ی آنچه هستید ...
  همیشه یادمان باشد نگفته ها را میتوان گفت ولی گفته ها را نمیتوان پس گرفت ...
  چه سنگ را به کوزه بزنی چه کوزه را به سنگ شکست با کوزه است ...
  آدمها را از آنچه درباره ی دیگران میگویند بهتر می توان شناخت تا آنچه درباره ی خودمی گویند ...
  "قدرت" در دیدن معایب نیست ؛ در گفتن محاسن است ...
  برای دادن گل به دیگران منتظر مراسم تدفین آنها نباشین ...
  من بنا به فضای خانواده م چادری شدم اما اصلا دوستش ندارم
  حجاب رو قبول دارم اما از چادر خوشم نمیاد.
  و اصلا هم فکر نمیکنم که چادری ها خیلی شادن یا اینکه این چادر از اسلام دراومده باشه... 
  تاثیر گذاری ...
  الان جاتون خالی دارم یه قره قروت ترش ترش ترش میخورم که نگو ونپرس
  لطفاً 10 ثانیه فقط 10ثانیه به قره قوروت ترش توجه کنید ، ببینید دهانتون پر از آب میشه .
  این مثال رو زدم که عرض کنم ببینید چطور بدن ما به 10ثانیه فکر کردن به یه چیز ترش اینقدر سریع واکنش نشون میده ،اونوقت اگه ده ثانیه ، ده دقیقه ، ده ساعت ، ده روز و ده سال به یه چیز منفی توجه کنی ببین چه تاثیر ویرانگری بر سیستم وجود شما میگذارد و  برعکسشم همینطوره اگه ده ثانیه ، ده دقیقه ، ده ساعت ، ده روز و ده سال به یه چیز خوب فکرکنی ببین چه واکنشهای زیبایی تو زندگیتون میاد .
  مثال قره قروت رو یادت باشه
  تا افکار منفی اومد تو سرت بدون که اگه17ثانیه نگرشون داری در واقع داری تیشه به ریشه خودت میزنی .
  بهترین سوالهایی که باید از خودمون بپرسیم اینه که:
  انرژی بخش ترین فکری که باید بکنم چیه؟
  انرژی بخش ترین حرفایی که باید بزنم چیه؟
  به امید موفقیتتان .
  نکته ای رو که دقت کردم و شاید جالب باشه حضور بیشتر خانم ها برای خبرنگاری بوده چرا خانما در مقایسه با آقایون علاقه بیشتری به خبرنگاری نشون میدن؟
  چند سال پیش یک دوره عکاسی_تصویربرداری رو باشگاه خبرنگاران جوان گذروندم ، کلاس عکاسی همش آقایون ، خبرنگاری اکثراً خانمها علا قمند بودند ، الانم بیشتر خبرنگاران  باشگاه خبرنگاران جوان  و اعضای تحریریه مطبوعات خانمها هستند حضور در اجتماع خوبه ولی چرا شغل سخت خبرنگاری .

  و البته صرفا آرمانی فکر کردن دردی دوا نمی کند.

  نسل امروز نتایج ملموس می خواهد نه افکار  و قوانین خاک خورده .

  این بدین معنی است که باید راهکارهای جذاب از اسلام ، دین ، قرآن و ...

  ارائه کرد همانطور که گفتم مثلا روحانیت با توجه به فرمایش رهبری باید دنبال پاسخگویی مدرن و سریع به مسائل برود و گرنه متاسفانه دیر است این را می توان در عملکرد ضعیف فرهنگستان علوم فارسی هم مشاهده کرد که با تاخیر فراوان واژه های فارسی تولید می شود و آنها چند سلابی و نامانوس و با با تلفظ مشکل که تیز بینی ، سرعت عمل و .... در این مقوله ها فدای مسائل دیگر شده که این یکی از مسائلی است که هیچ ربطی به انقلابی بودن و اسلامی بودن و ... ندارد . در این حوزه سخن ها فراوان است . تا بعد.....

  با سلام

  انتظار من چیز زیادی نیست خدمت سرکار خانم عرض کنم که چطور قبل از انقلاب با آنهمه مشکلات وخفقان به قول شما 2500 ساله ( که البته این یک تعبیر است وگرنه واقعا2500 سال نبوده چون 1400 سال پیش اسلام خیلی از افکار را عوض کرده و امثال امیرکبیرها، سید جمال الدین ها و ...  در این مملکت کارهای زیر بنایی کرده اند ) مردمانی داشتیم پولادین که رژیمی با آن همه هیمنه ( شاهنشاهی ) را به خاک سیاه کشاندند و ساقط کردند ولی همان مردمان نتوانستند بعد از آنکه بر ارکان حکومتی رسیدند اهداف و عملکردها و آرمان های بلند را فراگیر کنند بنابراین انتظار من انتظار زیادی نیست بلکه از این واقعیت سرچشمه می گیرد که رهبر انقلاب ما با اینهمه افکار نو و راهکارهای بدیع که ارائه می کند ( و صدالبته بیشتر کار نخبگان است که قبلا به آنها برسند و عمل کنند ) فکر می کنید واقعا انتظار زیادی دارم .

  اگر سرعت تغییرات در تکنولوژی ها دنیا را حساب کنیم امروزه بسیار بیشتر از گذشته شده و همین طور نوع بشر به علت استفاده از تکنولوژی های روز و مدرن دنیا همچنین فضاهای مخابراتی علوم گسترش یافته در تمامی ظطوح حسی و غیر حسی بشری باعث شده سطح انتظارات ، سرعت تبادل اطلاعات و .... را نیز با سرعت سرسام آوری انجام دهد بنابراین آیا باز هم میفرمایید انتظار زیادی دارم !!!!!~!

  صد البته که انتظار زیادی نیست.

  ♥♡

  یارانه‌مونو که انصراف دادیم!
  سبد کالامونم که نگرفتیم!
  بنزینم که داریم از امشب لیتری ۱۰۰۰ می‌خریم!  روحانی مدیونی اگه پول دستی بخوای نگی

  با سلام

  به نظر من هنر جامعه اسلامی این می تواند باشد که نیازهای فطری و غریزی انسان ها اعم از زن و مرد را با احترام به کرامت انسانی و برنامه های فرهنگی تخصصی هدایت کند و این نیاز به برنامه ریزی مستمر و پیگیر در امور فرهنگی دارد که متاسفانه کشور ما یعد از گذشت سالها از شکل گیری کشور و انقلاب ، در ایجاد انقلاب های جدید در دلها و درونی سازی اهداف انقلاب برای نسل جدید و جوان و حتی مهمتر از آن برای نونهالان کشور ناتوان بوده و متاسفانه باید بگویم که این مملکت به این زودی ها راه به جایی نمی برد ( به دور از تعصبات ) چون عملکرد این مملکت در حوزه های مختلف فرهنگی و غیر فرهنگی و همچنین مراکز مذهبی بالاخص و غیر مذهبی به طور عموم ، یا افراط دارد یا تفریط . و متاسفانه برداشت هایی هم که از اسلام می شود نیز بر اساس افراط و تفریط است که باعث رویگردان شدن جوانان از اسلام شده.

  پاسخ:
  با سلام
  پس از 2500 سال رژیم  های  خودکامه ی شاهنشاهی و بن لایه های فرهنگی غلط و غیر اخلاقی توده فرهنگ های اجتماعی متاثر از آن در ایران انتظار زیادی دارید جناب . رهبری عزیز فرمودند: ما جامعه اسلامی نیستیم بلکه ما به سوی جامعه ی اسلامی  شدن در حال حرکتیم .(نقل به مضمون ) و بحمدلله در یکی از پاک ترین  کشورهای دنیا زتدگی می کنیم .جامعه ای که بر خلاف دیگر جوامع دستکمآرمانهایش اخلاقی و الهی است .
  جناب سید عزیز 
  فرمایش شما هم عرض بنده ست آنجا که نوشتید اغلب زنان نیاز به خودنمایی دارند و ایجاد  کردن حریم ،  اتفاقاً دستور دینی پوشش برای همین موضوع در نظر گرفته شده ، خودنمایی برای هرکسی نه ، درسته قضاوت وتصمیم گیری در مورد افراد نباید بر اساس ظاهر صورت گیرد ، منهم قبول دارم مثالهایی رو که نوشتید . 
  ولی چگونه میشود به باطن قوی وخالی ازنیات پلید  افراد درلباسهای موجه پی برد؟
  بنظر من نیات درون توی رفتار بیرونی خودشو نشون میده هرچند فردی کنترل خوبی توی رفتار داشته باشه .
  در مورد مطلبی که در پست تماس بگیر سوال شرعی بپرس ، نوشتید همون موقع مطالعه کردم وکاملا با بروز شدن وکاملتر شدن درک از معارف و احکام دین موافقم چرا که با برداشتهای سالهای گذشته از دین نمیشه برای امروز حکم داد . موفق باشید سید عزیز .

  جناب امیر علی عزیز

  با سلام مجدد

  من توضیحاتی ذیل مطلب خانم صامتی تحت عنوان :

  تماس بگیر سئوال شرعی بپرس

  داده ام که ابعاد مهمتری را نسبت به این مقوله در بر می گیرد و واقعا به نظر من مشکلاتی که در اثر عقب ماندگی علوم اسلامی و حوزه های علمیه و کسانی که در جامعه اسلامی ما صرفا با موج انتصابات و افتخارات ظاهری پوشیدن لباس روحانیت و کوتاه نگری های فراوان در حوزه های دینی سازمان ها و ادارات و حراست ها و ... به اصل اسلام ضربه می زند و افراد چادری و مذهبی واقعی را آزرده می کند ( اغلب از سوی آقایانی که داعیه اسلامی دارند و برای خانم ها و حجابشان قانون وضع می کنند )و چه بسا افرادی از دین رویگردان می شوند بسیار بیشتر از مسئله پوشیدن چادر و یا حتی حجاب ظاهری خانم ها ( 50 درصد جامعه اسلامی ) است.

  با سلام

  این تعریفی که از حجاب ارائه شده در یک نگاه خوب و عالی و در نگاه دیگر دارای تعاریف گوناگون است مثلا آنجا که نوشته شده : دوری از خودنمایی و ایجاد انگیزش در جنس مخالف

  توضیح بنده این است که اولا اغلب زنان احتیاج به خودنمایی دارند به طور غریزی همانطور که در آقایان چیزهای دیگر بارز است و ایجاد انگیزش در جنس مخالف نه با چادر میشود جلوی آن را گرفت نه با چیزهای دیگر کما اینکه با این حربه می توان حریمی ایجاد کرد.

  من به این نکته اشاره کنم که اگر خانمی یا آقایی بخواهد خودنمایی ، شهوت انگیزی و ... داشته باشد با همان چادر یا ابا و عمامه که مظهر حجاب کامل و لباس اصیل مسلمانان است به هدفش برسد و چه بسا بهتر و کامل تر بتواند اهداف جنسی و ... را پیگیری نماید پس بهتر است به تعریفی که در ادامه آورده اید بپردازیم و این اصل فراموش نشود که علاوه بر ظاهر ، نیاز به باطن قوی و عاری از نیات پلید می باشد و این بحث بحثی طولانی در طول تاریخ اسلام بوده که متاسفانه افراط ها و تفریط های فراوانی نیز در آن صورت گرفته است.

  این بحث چون جوانب بسیار زیادی دارد نیاز به ساعت ها کنفرانس ، مباحثه و حلقه های علمی و دینی است.

  با سلام

  این جمله که شما گفته اید :

  زنی که اصول را درک کند حتما به پوشش بیشتر تمایل خواهد داشت

  را بحث کرده ام و بیشتر منظورم از توضیحات ارائه شده مربوط به این مفهوم و مقوله می باشد.

  جناب سید بزرگوار 
  تعریف حجاب :یعنی پوشش داشتن ودوری از خودنمایی وایجاد انگیزش در جنس مخالف .
  این تعریف گاه در گذر زمان با برداشتهای مختلف و بیشترعرفی آمیخته شد ، هرگز نظر اسلام کنج خانه ماندن زن نیست این نظر افراطی گری بر خیست که حتی صدای  زن را حرام میدانند(شایدم منظور آوازه خوانی زن بوده) چراکه وقتی اسلام اینگونه پوشش رو برای زن انتخاب کرده برای فعالیت اجتماعی بوده نه توی خانه خودش  مثالش رو هم خود شما نوشتید . 
  دوست گرامی باتوجه به توضیح حجاب آیا خودنمایی در تعریف حجاب می گنجد؟حتماً منظور شما ارایه تنوع در پوشش است که باهاتون موافقم ، طرح یا مدل پوششی که ارایه میشود اکثراً بدون حمایت درحد همون نمایشگاه باقی می ماند ، برداشت من ازنوشته های پست و پاسخ بانو صامتی حجابیه که باورش داری یعنی اول ارزش خودتو بدونی و بعد برای حفظ این ارزشمندی وکرامت انسانی راه عزتمند حیا و مراقبت از خود رو بر گزینی ، بیاد دارم نوشته های ایشون رو که همواره بدنبال ظاهر شیک چادر در عین پوشیدگی میباشم  و یا اینکه پذیرش پوشش فرایندی از درون به بیرون دارد ،  اصرار برپوشش چادر نیست واقعاً مانتو و روسری مناسب مشکلی از لحاظ پوشش نداره ، احساس ارزشمندی انسان ، دین و مذهب  یا کشور نمیشناسه و البته دین اسلام فراتر از  افراط و تفریط عرفی که در جامعه مسلمانان دیده می شود و دقیقتر و اجتماعی تر به مسعله بانوان پرداخته اگرچه توصیه به همسرداری داشته .

  با سلام

  من موافق این جمله شما نیستم :

  "البته بنده هیچ اصراری به پوشیدن چادر ندارم و البته معتقدم زنی که اصول را درک کند حتما به پوشش بیشتر تمایل خواهد داشت و این امری است فطری وارتباطی هم به دین  یا سرزمین ندارد"
  اصلا چرا اینگونه فکر کنیم ؟ چند سئوال دیگر : تعریف حجاب چیست ؟ آیا حجاب چیز خاص افزودنی است یا برداشتنی ؟ رابطه حجاب با شخصیت ؟
  رابطه حجاب با مومن بودن ؟  برخورد اسلام با خانم ها، دختر ها ، پیرزن ها و ... ؟ تاثیر زمانه در نوع پوشش ؟ افراطی گری در برداشت هر فرد از حجاب؟ ( چه کارشناسان دین چه مردم عادی و چه مردم مذهبی ) و ...
  به نظر من اگر شما اینگونه با حجاب برخورد می کنید نباید کار رسانه ای کنید زیرا از نظری شنیدن صدای زن هم .....
  این را به این خاطر گفتم که واقعا به نظر من اینگونه که نگاشته اید در پاسخ یکی از کاربران ، واقعا نظر شخصی شما نیست و به نظر من نظر واقعی دین هم حتی نیست زیرا حضرت زینب س در تمام صحنه های کربلا و حوادث بعد از آن حضور داشت حضرت زهرا س تمام قد به دفاع از حضرت علی ع پرداخت و .....
  مطلب و بحث زیادی پیرامون این قضایا شده و جای کار زیاد دارد ولی معطوف کردن انرژی متراکم جامعه به مقوله های اینچنینی با شدت بالا و صرف انرژی زیاد به نظر من به صلاح جامعه و پیشرفت های مورد نیاز نیست.
  مثلا من پیشنهاد می کنم دنبال راهها و الگوهای جدید متناسب با تغییرات در افکار دختران جوان و ایجاد احساس بزرگی و ابهت باشیم الگوهای جدیدی که ضمن ایجاد تنوع ، مثلا ( با عرض پوزش ) میل به خودنمایی در خانم ها را هم ارضا کند.
  پاسخ:
  با سلام 
  مفهوم توضیحات شما برای بنده نامفهوم است .لطفا بیشتر توضیح دهید 

  هیچکدام ازما نمیدانیم

  چقدر زمان در دنیا برایمان

  باقی مانده است .

  آنچه که در انتها باقی

  می ماند اعمال و خاطره های

  بجای مانده و احساسی است

  که در دیگران ایجاد کرده اید

  و آنچه کم می خواهید

  بجای بگذارید مردمی

  است که همیشه  شما

  را با عشق یاد کنند .

  یادم باشد امروز اولین روز از باقیمانده عمر من است

  خوب باشم و خوب زندگی کنم

  تلنگر

  سال ۱۴۵۰ شمسی!!!

  تا حالا به لحظه تحویل بهار ۱۴۵۰ فکر کردید!!

  همه بلند میشن روی همدیگر رو می بوسن ، شادی می کنن

  و اون وسط یک مهربون از جمع جدا میشه و با دستش قاب عکسی را می بوسه

  و روش دست می کشه و میگه روحت شاد مامان بزرگ ، روحت شاد پدر بزرگ!

  میدونید اون عکس کیه؟

  اون عکس من و شماست!

  تبدیل شدیم به یک خاطره خوش اگر خیلی خوش شانس باشیم.

  اره این واقعیت روزگار من و شماست. ۵۰ سال دیگر فقط یک خاطره ایم

  تو یک قاب عکس خاک گرفته ، همین واقعا همین.

  چرا حرص ، چرا دلشکوندن ، چرا تظاهر ، چرا چاپلوسی و دروغ … بیاید مهربون باشیم ،

  شاد باشیم ، به دوستامون بیشتر برسیم ،

  کینه ها رو دور بریزیم ، همین الان دلی بدست بیاریم ،

  اون هر سال چه بخواهیم چه نخواهیم میرسه ،

  پس بهتره خاطره ای خوش باشیم.

  چشم به هم بزنید امسال هم تموم میشه

  دو ماهش گذشت.

  چیکار کردی برای خودت؟!!!

  طبق آمارها ما ایرونی ها آدم های شادی نیستیم. حالا چه برسه به دخترای چادریمون که هر روز یه مشکل براشون پیش میاد.

  حق باشماست ، سلایق و ارزشهای انتخاب  همسرتاحدود زیادی عوض شده ، بدترین نوع انتخاب بنظرم انتخاب ظاهری و سطحی بدون توجه به ایمام و خصوصیات درونی افراده طبق نوشته این پست ابراز شادی دختران محجه هرجایی وپیش هرکسی نیست .
  قبول دارم پوشش مناسب فقط چادر نیست ، کم نیستند دختران باوقار مانتویی ، ولی همونطور که در پاسخ اشاره کردید *رعایت و حفظ حریم * برای برخی که خیلی رعایت نمیکنند برچسب گوشه گیری میشه در واقع مشکل از ایمان سست خودشونه نه اینگونه دختران ، ومتأسفانه آمار طلاق همین دختران زیادی شاد و با همه خندان بیشتره .
  ممنون از پاسختون که وقت گذاشتید ونوشتید ، خسته نباشید مهمونی به شما و عزیزان خوش بگذره .
  http://shohadayeiran.com/fa/news/74970/%D9%81%D8%B6%D8%A7%D8%AD%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B3%DB%8C%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1
  اون فیلد جستجو رو بیار تو نوار قرمز بالای سایت زیر گزینه های خانه و صفحه اصلی
  حتماً قبول دارید و منظور شما هم پوششی ست که واقعا چراییشو میدونی ، ارزشمندی و در پی اون آرامش داشتنشو باور داری ، اونوقت دنیای صورتی ، قلب سبز و فکر آبی خواهی داشت .
  نه اینکه به اجبار یا برای پوشش سطحی فقط  چادر استفاده کنی ، یادمه از توصیه های همیشگی شما اول تحقیق وبعد تقلید بوده ، زن یا مرد باید امانتدار احساس و وجود خود برای همسر باشد ، نه اینکه دلی مثل فرودگاه احساسات داشته باشد .
  پاسخ:
  متاسفانه متوجه شدم برخی مادرها برای انتخاب عروس تمایل زیادی به دختران مانتویی خاص دارند ! پرسیدم چرا ؟ می فرمایند دختر چادری ها عبوث و اخمو هستند ولی پسر ما دختر شاد و خوش اندام و خوش برخورد و خلاصه هرچی صفت خوبه برای مانتویی های آنچنانی و هرچی صفت بده برای دخترهای چادریه !!!!
  بنده منکر استثنائات نیستم ولی آنقدر رفتارهای جلف و زننده عادی و معمول شده که اگر خانمی رعایت حفظ حریم کند می شود گوشه گیر !
  در حالی که در خانواده های اصیل مذهبی همه چیز سرجای خودش است بین رفتار بیرون و اندرون تفاوت هست ...
  و چه بسیار دخترانی که برای انتخاب شدن از سوی خواستگاران چادر را به کناری نهاده و مانتویی آنچنانی شدند !
  البته بنده هیچ اصراری به پوشیدن چادر ندارم و البته معتقدم زنی که اصول را درک کند حتما به پوشش بیشتر تمایل خواهد داشت و این امری است فطری وارتباطی هم به دین  یا سرزمین ندارد .توضیح فراوان است . به دلیل مهمانی فردا خیلی سرم شلوغه تا همین حد از بنده بپذیرید ممنون از همراهی شما و نکات مفیدی که  یاد آوری می کنید .
  سلام
  بسیار زیبا و روشن
  یاعلی(ع)

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">