منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
فرستاده شده در ۱۴ دی ۹۲، ۱۳:۳۸:۰۸ برای مطلب نمایش ویرایش گزینش های سفارشی و دسته گل های ...! )

 سلام خانوم صامتی.خسته نباشید . ببخشید یک سوال داشتم.قول بدید بهم نخندید. من واقعا معنی و مفهوم ازدواج فانتزی رو نمیدونم.میخواستم بدونم به چه نوع ازدواجهایی میگن ازدواج فانتزی؟ چون شما در همین پست در جواب اقای فارسیانی چند بار از ازدواج فانتزی نام بردید و کلا در سایتتون و در چندین پست نقدی رو به این گونه ازدواج داشتید میخواستم بدونم یعنی چه نوع ازدواجی؟ همینجوری داشتم فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم که شاید منظورتون ازدواجهایی که فقط جهت تولید نسل هست میباشد.درسته؟؟؟؟؟ یا معنی چیز دیگریست؟ لطفا اگه ممکنه معنیش رو به منم بگید. پرسش خوبی مطرح شد بنابراین امیدوارم توضیحات مناسب باشند.

 در واقع مفهوم فانتزی و زندگی در سبک فانتزی یک مفهوم عمیق است که حدود دو قرن است وارد زندگی بشر شده ، ایده‌های جدیدی که ذهن ما را از یکنواختی جدا می‌کنند...قواعد و قوانین فیزیکی و طبیعی زیر پا گذاشته می‌شود...اولین فانتزی ها در ادبیات دیده شد ... با ورود رسانه در انواع مختلف از یک کتاب یا عکس گرفته تا یک فیلم، فانتزی ها در زندگی بشر هزاره ی سوم جلوه نمودند اگرچه بسیار محدود و ناچیز وجود داشتند.
 فانتزی در واقع سبکی به دور از ساختارهای شناخته شده است که برای هر حل هر مساله ای راه حلی خیالی ارائه می دهدکه البته مخاطب متوجه فاصله ی راه حل از واقعیت قابل دسترس نمی شود! به ظاهر به بیان خلاقیت اشاره دارد ولی در واقع به تخیلات دامن می زند و مخاطب را از مسیر اصلی زندگی خویش جدا می سازد.      مادرسیطره ی رسانه هاوفانتزی های آنان برای جذب مخاطب به سر می بریم.

برای روشن شدن این موضوع بهتر است فرآیند تماشای یک فیلم را مرور کنیم و البته باید اندکی به مکانیزم مغز و هوشیاری آگاه باشیم . هنگامی که فیلمی تماشا می کنید به نوعی خود را کاندید نموده اید تا بوسیله ی فضای مجازی که فیلم شما را در آن قرار می دهد هیپنوتیزم شوید هرچه دقت شما بیشتر باشد شما عمیق تر هیپنوتیزم می شوید تا جایی که احساسات شما تحت کنترل فضای فیلم قرار می گیرد ممکن است گریه کنید ، بخندید ، بترسید...حتی ممکن است شنوایی شما تحت تاثیر فیلم از فضای واقعی در کمترین حالت باشد!و تا مدت ها آثار تماشای آن فیلم از لحاظ ذهنی و حتی جسمی همراه شما باشد که  از برخی تاثیرات آن آگاهید ولی از بسیاری اثرات دیگر ناآگاهید.

حتما می پرسید چرا؟
 علم اثبات کرده است که ذهن انسان (ذهن پیچیدگی های خاص خود رادارد که در این مجال فرصت توضیح نیست ) تفاوتی بین واقعیت و اطلاعاتی که شما از یک فضای مجازی در اختیار او قرار می دهید قائل نیست و همه ی آنچه در قالب پیام رسانه ای به ذهن شما داده می شود در ضمیر ناخودآگاه ثبت و اثرات آن بر روی زندگی شما باقی خواهد ماند!  هنگام خواب ذهن به تحلیل داده هایی می پردازد که برای شما مهمتر بوده اند ...
نوع فیلم هایی که برای تماشا انتخاب می کنید و یا کتاب هایی که مطالعه می کنید تعیین کننده هستند بدین معنا که  در طول زمان  ذائقه و نوع نگرش تان را تغییر خواهند داد . خودتان هم  نمی دانید چرا به طور ناگهانی نسبت به مدل خاصی از لباس ،آرایش و به طور کلی سبکی  از زندگی متمایل شده اید فردی که از شنیدن موسیقی خاص دچارکراهت داشت اکنون به شنیدن این نوع از موسیقی عادت دارد!  این تغییرات آنچنان آرام و آهسته از طریق  القائات رسانه در ضمیر ناخود آگاه  شما کاشت می شود که خودتان هم خبر نمی شوید...وصد البته این تاثیر عمیق تنها در ظاهر قضیه خلاصه نمی شود رسانه حتی می تواندطعم ها را به شما تلقین کند چنانچه نوع غذای دلخواهتان را هم تعیین خواهد کرد!
 با این مقدمه به پاسخ پرسش شما می پردازم تصور کنید در یک رسانه ی پر مخاطب همچون رسانه ی ملی برای تشویق جوانان به ازدواج فیلم هایی با این موضوع ساخته شود یعنی پیام اصلی فیلم باید ازدواج باشد یعنی به ذهن مخاطب ازدواج را تلنگر بزند ولی در حاشیه ی این متن چه می گذرد؟ شما پسر و دختری را می بینید که در شرایط ایده آل و یا با ویژگیهای خاص و استثنایی آن هم بسیار غیر طبیعی به دور از ساختارهای فرهنگی و هنجارهای جامعه ی ارزشی ایران با هم آشنا می شوند و در نهایت خوبی و خوشی همه چیز پیش می رود تا آنها با یکدیگر زیر یک سقف بروند ! به ظاهر این دختر و پسر هم که نگاه می کنید یکی چشمان سبز درخشان دارد و آن یکی قد رعنا ، این یکی آفتاب است و آن یکی مهتاب ، این یکی با تویوتا ی کروک سفید آمده و آن یکی با پنت هووس خانه پدری ! این یکی مهندس است آن یکی دکتر، خلاصه همه ی شرایط مهیاست و همه ی دغدغه ی فیلم بوسه ی عشق است ...
 حال آنکه باید از خود پرسید چند درصد جوانان ایرانی به سبک فانتزی اکثر فیلم های رسانه ی ملی باهم ازدواج خواهند کرد ؟شاید برگردان قصه ی فیلم در واقعیت ازدواج که نباشد هیچ کار به دعوای خانوادگی بکشد! باید پرسید که قصه ی فیلم شرح حال چند درصد از جوانان است ؟ این را هم بدانیم که رسانه ها برای جذب مخاطب به خلق فانتزی ها می پردازند ، در اینجا رسانه ی کوچکتری همچون یک وبلاگ هم می تواند مد نظر با شد .
 وقتی رسانه ها به تکرار فانتزی ها و زندگی به سبک فانتزی که همه چیز در آن بر وفق مراد پیش می رود حرف می زنند جوان به جای رفتن به زمین کشاورزی پدرش آن هم با اقلیم ایران که از اساس برای دامداری و کشاورزی مناسب است می رود دانشگاه تا دکتری ! بگیرد و بعد از 30 سال برود پشت میز و برود با دختر فلان کارخانه دار معروف، فلان دختر یکی یکدانه ، فلان دختر پولدار چشم آبی سیمین تن ... ازدواج کند و  وضعیت دختر را  هم شما حدس بزنید.
 دختر و پسر جوان و یا زن و شوهری که واقعیت زندگی خود را با واقعیت مجازی فیلم محک می زنند وقتی به تکرار موضوعی را فانتزی و به دور از حقیقت دریافت می کنند سلایقشان تغییر می کند ناگهان بعد از 15 سال خانمی بدون آنکه بداند واقعا چرا از شوهر قد متوسط که هرشب با بوی گند جوراب به خانه می آید جدا می شود!  در حضور مشاوربه خاطر می آورد که دلش می خواهد شوهرش شبیه فلان هنرپیشه باشد که نقش اصلی فلان فیلم را بازی می کرد و می گوید کلی تلاش کردم و نشد بله نمی شود چرا که شوهر واقعی با شوهر داخل فیلم فرق می کند یکی حقیقی است یکی فانتزی و خیالی .

 به پسر 30 ساله می گوییم چرا ازدواج نمی کنی می گوید هنوز دختر دلخواهم را نیافته ام در حالی که با یک مشاوره متوجه می شویم که تحت تاثیر فانتزی ها به دنبال دختر چشم و ابرو مشکی دردانه ای است که با یک نگاه، مبتلای لبخند معجزه اشف گردد دل ببازد ودین فدا کند! خوب، در دنیای حقیقی جستجو می کند ولی نمی یابد ...
اگر چه پرسش شما نبود ولی در این جا به راحتی می توان فهمید چرا دختر و پسر هایی که قبل از ازدواج اصطلاحا به مدت طولانی دوست بوده اند و به نوعی عاشق و معشوق بعد از ازدواج ناگهان آن حرارت و تپش و التهاب وصال را از دست می دهند؟
 دختران و پسران تحت تاثیر فیلم های ماهواره و برخی فیلم های نامناسب خودی،  فانتزی می شوند بدین معنا که به دختر و یا پسر نگاه می کنی او را کاملا شبیه یک هنرپیشه فیلم و یا حتی انیمیشن می بینی حتی فرم چشم ها آنگونه آرایش شده جراحی زیبایی که جای خود دارد و این دنیای فانتزی مشتریان خاص خود را دارند و این مشتریان که می شوند مثال هایی زنده، برای اجتماع خطرناک هستند چرا که دائم به زن ها و مردهای سالم تلنگر می زنند که اینگونه هم می شود زندگی کرد و حال آنکه آنها در واقع زندگی خیالی دارند که برای افراد سالم و عادی غیر قابل دسترس است .

 زنی 42 ساله تحت تاثیر فیلم های ماهواره با دوست ،26 ساله ی پسر خودش دوست شده رابطه برقرار کرده و حال می خواهد از شوهرش طلاق بگیرد جالب اینکه این خانم به مشاوره هم مراجعه می کند و از حال بد و افسردگی خویش می گوید به او می گوییم این کار اشتباه است به جز گرفتاری های معنوی و گناهی که انجام شده فاصله ی زندگی شما و این پسر بسیار زیاد است و شما دچار مشکل خواهید شد ... می گوید این حرفها را فقط در ایران می زنند ببینید الان در فلان سریال ماهواره ای خانم 50 ساله با یک پسر 30 ساله رابطه داشت عاشق شدند بعد هم از شوهرش جدا شد و با این پسر ازدواج کرد الان هم زندگی خوبی دارند!!! توجه کنیم که مخاطب ما یک دختر نوجوان نیست یک زن 42 ساله با سالها تجربه ی زندگی است !

رسانه ای که غرب تعریف کرد تنها به دنبال مخاطب است به دنبال ثروت است به دنبال در اختیار گرفتن ذهن هاست  برایش فرق ندارد یک دختر روستایی در علی آباد کتول باشد یا پیرمردی 70 ساله در سیدنی...
 و اما راه چاره چیست ؟

 موجز و مختصر بگویم انسان های صاحب اندیشه در دنیای واقعی زندگی می کنند و فاصله ی تصویر مجازی و حقیقی از زندگی را تمییز می دهند به همین جهت آسیب پذیری بسیار اندکی خواهند داشت. مطلب در این زمینه فراوان است ولی چه کنیم که در محدوده ی مکان و زمان محصوریم ! پرسش شما در واقع اشاره به پدیده ی قرن دارد وحواشی فراوان . اگر پرسشی باقی است مطرح بفرمایید

نظرات  (۱۲)

http://www.farhangemrooz.com/بی زحمت به این سایت سر بزنید .یا در لینک هاتون قرار بدید.جالبه
پاسخ:
بسیار ممنون از پیشنهاد مفید شما 
 • سجاد غلامی
 • سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام .

  می دونید آخر هفته تو استادیوم آزادی چه خبره ؟؟ ..

  بععععله ! درست حدس زدید « دربی ، ببخشید شهرآورد استقلال و پرسپولیس »

  می خوایم برای تیم رقیب ، "کری" بخونیم ! کیا پایه ان ؟؟ دستاشون بالا ..

  قرمزها همه یه طرف ؛ حالا ، همه باهم : پرسپولیس زلزله ، محبوبه هرچی دله !

  آبی ها کم نیارن اونام جواب بدن : استقلال قهرمان میشه ، خدا می دونه که حقه ، به لطف یزدان و بچه ها ... استقلال قهرمان میشه .. استقلال قهرمان می شه ..

  نظرسنجی برنامه ی نودم داشته باشید :
  به نظر شما ، (با صدای مزدک بخوانید) کدام تیم برنده ی شهرآورد (راستی شهرآورد چندمه ؟! ) خواهد شد ؟
  الف ) گزینه ی ب
  ب ) کزینه ی جیم
  ج ) گزینه ی دال
  دال ) پرسپولیس !!

  حالا نیمی از بازی گذشته ، پیامک برنامه رو اینطوری اصلاح می کنن :

  به نظر شما کدام تیم برنده ی شهرآورد پایتخت خواهد شد ؟
  الف ) استقلال
  ب ) په نه په ، پرسپولیس !  حتما واسه تبلیغ وترویج بچه دار شدنه. بالاخره دیدن آدمهای معروف که بچه دار میشن موثره. مبارک باشه. انشالا ازدواجها آسون بشه .انسانیت مهم تر از پول وخوشگلی بشه. شبه دارم هذیون میگم.میشهههه
  پاسخ:
  درسته همین طوره برای تبلیغ بچه دار شدنه و خیلی خوبه ولی باید به پیامدها و تالی ها هم فکر کرد که نکند با معرفی مقدمه ای سبب شویم که تالی فاسدها تبلیغ شوند!
  خبر مادر شدن خاله شادونه (ملیکا زارعی) در بخش خبری21 شبکه اول سیما پخش شد!
  مشخص نیست اهمیت خبری و رسانه ای این رویداد چقدر است که سردبیران خبر تلویزیون آن را در اخبار سراسری شبکه یک پخش کرده اند!!
  پاسخ:
  سلام جناب علیرضا ممنون از نکته ی ظریفی که مطرح نمودید.بله مساله ی ما هم همین است که برخی ها باید الگو شوند ومهم نیست که بر اساس معیارها الگو هستند یانه، بلکه سایه ای از سیاست تعیین می کند که چه فردی الگو باشد بنابراین بچه دار شدنش هم الگو خواهد شد .. .
  چند وقت دیگر هم بچه های ما به فردی رای خواهند داد که خاله شادونه تایید خواهند کرد !
  البته مساله ی ما خاله ها و عمو ها نیستند ، مساله ی ما سیاست خزنده ای است که الگو بودن را تعیین می کند و در نهایت تعجب می گویند این الگو ها مردمی هستند و مردم آنها را انتخاب کرده اند!
  خانوم صامتی کامنت من در این پست نرسید؟ یا تایید نشد؟
  پاسخ:
  سلام 
  نگار خانم ، کامنت شما رو دیدم . عزیزم در متن رسانه های فانتزی انسان های فانتزی به شما فرمول دادم مابقی مجهولات از همین مسیر قابل حل است . همانطور که موضوعات فانتزی تعریف شد ازدواج های فانتزی به معنی دور از دسترس بودن است شاید مرحله ی آشنایی عده ای به روش عموم مردم بر سر سفره ی عقد تعریف شود ولی  در ذهن مخاطب  تلنگر می زند که تو می توانی یک دختر شهرستانی باشی بیایی تهران بروی تلویزیون آنجا با مردی 12 سال بزرگتر ازدواج کنی که از قضا مجری هم هست  هنرپیشه هم هست بعد هرروز عکس بگیری بگذاری تو اینترنت هرروز بروی کنسرت و با هنر پیشگان زندگی بگذرانی و هر روز مهمانی و خوش گذرانی تازه دلتنگ هم که شدی یا میروی تلویزیون و بگو بخند راه می اندازی و یا میروی مجلات مختلف مصاحبه می کنی درس هیچ ارزشی ، اهل مطالعه بودن ورزش کردن . نماز خواندن،ارزشی ندارد، خلاصه امورات نرمال زندگی یک زوج مسلمان که به چادر هم اعتقاد دارند! کجای این رابطه برای مخاطبالگو سازی می شود؟ اصلا مسلمان و معتقد هیچ آیا زوج های جوان اینگونه زندگی می کنند یا از همان ابتدا به دنبال وام و برطرف کردنمشکلات هستند ؟ عزیزم ازدواج فانتزی یعنی ازدواج رویایی که در شرایط معمول غیر قابل دسترس است . البته شاید بگویی ما از کجا تصور می کنیم که مشکلی نیست من هم با شما هم عقیده ام حتما مشکلاتی هست ولی  وقتی خود این زوج اصرار دارند که نیمه ی پر زندگیخود رو تعریف کنند چه می شود کرد؟ 
  نگار عزیز آیا چنین ازدواجی برای عموم جوانان امکان پذیر است؟ ولی جوان  با حمایت رسانه از این نوع ازدواج الگو می گیرد. اگر بنا باشد متوجه مطلب شده باشی ، شدی و اگر متوجه نشدی احتمالا باید اندکی بیشتر به پیرامون آنچه مورد سوال شماست فکر کنی 
  ی بازی یا ی نرم افزاره .فکر کنم فوتبال باشه
  خانم صامتی این عکسارم بذارید.
  من نمیدونم اینا مسلمونن یا مسیحی.دارن از غرب زدگی میمیرن.
  این خانم شاکر دوست یه عکس میذاره تو پخش مراسم نذری یه عکسم واسه کرسمیس....http://www.zigil.ir/uploads/mobin/1392/10/11/9/ab1c48c969.jpeg
  http://www.zigil.ir/uploads/mobin/1392/10/11/9/13b3abceda.jpeg
  سلام خانم صامتی.اینم عکس دیگه ای از بختیاری تو مراسم جشن پنجاه سالگی پرسپولیس
  http://www.zigil.ir/uploads/mobin/1392/10/16/3/875ca34aa6.jpg
  کلمه فانتزی آنروزی در ایران باب شد که به نان صنعتی گفته شد نان فانتزی!!!! یادتان هست ...چرا؟؟؟
  وامروزه به آدمهای الکی خوش وهرروز پیرو یک چیز وبی ثبات میگویند فانتزی!!!
  وبه دونفر از این آدمها که به نام هم شوند میگویند زوج فانتزی!!
  طنازی بهتر از فانتزی بودن است چون در آن حالت یک چیزی هستی وهویتی داری به نام طناز !!!
 • سجاد غلامی
 • این منن ، یک متن طنز است ؛ لطفا جدی نگیرید !


  زن باس ... !! زن نباس ... !!

  مرد هم ؛ مردای قدیم . اونم از نوع باباشمل ، داش مشتی و لوطی هاش !

  ملاحظه بفرمائید :

  * زن باس بو گل بده !
  *زن باس سالی یه دست لباس بخره !
  * زن نباس مانع بسته شدن درب های مترو شه !
  * زن نباس اسم شوورشو صدا کنه ، باس بش بگه آقامون ! تا همه بفهمن سایه ای بالا شرشه
  *زن باس شورش که صداش کرد ، بگه : جونم ؟ بله مال قرتیاس !
  * زن باس خل و چل باشه !
  * زن باس هلو باشه ، بپره تو گلو !
  * زن نباس وقتی میره سبزی بخره ، چادرشو طوری سر کنه ، چش نامحرم به زنبیلش بیفته ، چون آقاش دل ناگرون می شه !
  * زن باس هرچن وخت یه بار ، بی دلیل یه شری با قوم الظالمین ( فامیل شوورش ) به پا کنه که بد عادت نشن !
  * زن باس با ریکا ، رابطه احساسی عمیقی داشته باشه !
  * زن باس از راه رفتن و دویدن بر روی پله های برقی ، خودداری کنه !
  * زن نباس شوورش وقتی با سگگ کمربند افتاده به جونش ، جاخالی بده !
  * زن که نباس سبیل داشته باشه !
  * زن باس شوورش که از سر کار اومد ، سه تا چایی بیاره ، یکی واسه خودش دوتا واسه شوورش !
  * زن نباس بگه به نظر من .. باس یگه به اعتقاد آقامون .. !
  * زن باس تا شوورش داد زد : ززززززن .. مث جن بوداده حاضر بشه !
  * زن که نباس تلیفون دم دستش باشه !
  * زن باس کفشای شوورشو خوب واکس بزنه ، بعدم جفت کنه ، بعدم که پاش کرد ، بنداشو ببنده ، درو براش واز کنه ، کیفشو بده دستش بگه : عزیزم خدا به همرات !
  * زن نباس که تا قلیون دید .. قل قل راه بندازه ! (منظور غر غر )
  * زن باس تا شوورش از سر کار می آد ، آفتابه ، لگن و حوله بیاره با آب گرم پاهای شوورشو بشوره و خشک کنه .. !
  * زن نباس رو حرف شوورش حرف بزنه ! باید هرچی که شوورش گفت ، بگه چه شم !
  * زن باس فوتبال بلد باشه که هروقت حوصله آقاشون سر رفت باهاش گل کوچیک بازی کنه !
  * زن باس شوورش وقتی صداش می کنههه ، .. تنش مثل بید بلرزه .. !
  * زن نباس نماز شبش ترک شه !!
  * زن نباس از شوورش بپرسه : به نظرت فلانی از من خوشگل تره ؟ .. خدای نکرده روی شوورش زیاد می شه .. ! بزار بشه !!
  زن باس سه شنبه و چهارشنبه شبا ، بشینه با شوورش لیگ قهرمانان تیماشا کنه !
  * زن نباس از هیستریانیک رنج ببره !
  * زن نباس رایتل داشته باشه ، به فساد کشیده می شه !
  * زن باس بلت باشه تو مهمونی میوه رو قشنگ پوست بگیره بده شوورش نوش جون کنه !
  * زن نباس بزاره بوی پیازداغ از خونه بیرون بره ، خونه ای که بوی پیازداغ نده که اصلا خونه نی !
  * زن نباس شوورشو تو جمع زایه کنه ! (منظور ضایع است ، شما فهوای کلام را مدنظر داشته باشید ! )
  * زن باس بلت باشه قورمه سبزی بار بزاره ، چیز دیگه بلت نبود مهم نی ، میشه یه عمر قورمه سبزی لومبوند !
  * زن باس زود به زود شوورشو ماچ کنه !
  * زن نباس وختی می ره خونه خواهر شوورش ، با خواهر شوورش دعوا راه بندازه خوبیت نداره !
  * زن نباس یه کارای یو بوکونه !!
  * زن باس مازوخیسم هاااااد داشته باشه !
  * زن باس لباس عیدشو با شوورش ست کنه !
  * زن نباد از سوسک بترسه ، زن باد فقط از شوورش بترسه !
  * زن نباس بی مرفت باشه !
  * زن نباس ساپورت بپوشه ، غیرت مردش کجا رفته !
  * زن نباس صبح بعد آقاشون بلند بشه ، باس قبلش بیدار شده باشه و صبونه رو آماده کرده باشه واسه شوورش لقمه بگیره !
  * زن نباس مهماندار هواپیما باشه !!
  * زن نباس مدل استخونی باشه .. داشتن یه پرده گوشت به کرات در روایات
  سفارش اکید شده !
  * زن نباید آرایش غلیظ بکنه رژ قرمز بزنه ، خط چشم بکشه .. زن باس خودش ملیح باشه .. !
  * زن نباس کفش پاشنه بلند بپوشه ، کمرش نابود می شه !
  * زن باس یه چایی قند پهلو بزاره جلوی شوورش ، یواش اجازه بگیره بعد بره توی فیس بوک ! طوری که خدای نکرده باعث رنجش اعصاب شوورش نشه که چایی رو بپاچه روش .. !
  * زن نباس از واژه تو استفاده کنه ، باس بگه شوما !
  * زن باس مرفت داشته باشه ، مرد باشه یعنی !
  * زن نباس حرف مفت بزنه !
  * زن نباد گیساشو مث سیم تیلیفون فر کنه !
  * زن نباس غذای فرنگی بپزه ، جانم فدای قورمه سبزی !
  * زن نبای جلوی مردم ، اسم شوورش وبا میم مالکیت صدا کنه !
  * زن نباس واسه شوورش عروسکی صوبت کنه !
  * زن نباس مدل لختی بشه .. اصلن نباس مدل بشه !
  * زن نباس سبقت غیرمجاز بگیره !
  * زن نباس جزوشو به غیر شوورش به کسی دیگه یده !
  * زن نباس حسود باشه ، باس اوپن مایند باشه !
  * زن باس زود به زود لپ شوورشو بکشه بگه جیگرتو خام خام بخورم .. یا بپزمش اول .. ؟! که شوورش ذوق مرگ شه اصن .. !!
  * زن باس تو خونه پفکی باشه ، با نمک و توپولی !
  * زن نباس تو زمسون خنک بپوشه ، سرما می خوره خو .. !
  * زن نباس سر به هوا باشه ، باس سر به زیر باشه !
  * زن نباس هنگام کتک خوردن مقاومت بکنه !
  * زن نباس چاق باشه !
  * زن باس مرد خونه باشه و شوورشو رنده کنه ... نه شوخ زدم خودم بخندم !
  * زن باس PES بلد باشه !
  * زن نباس جزوشو یه رنگ بنویسه ، جزوش باس رنگی رنگی باشه یعنی گل منگولی باشه !
  * زن نباس ویچت رو گوشیش نصب باشه ، همون چراغ قوه کافیه !
  * زن نباس واسه شوورش قیافه بگیره ، باید گشاده رو و گشاده دست باشه !
  * زن باس بوت پاش کنه ، آب حوض که نمی خواد بکشه !
  * زن نباس فک کنه که شوورش پررو می شه !
  * زن باس چادر گلی گلی سرش کنه شوورش ذوق کنه !
  ...
  * ززززززززن ؟؟؟؟؟؟؟ (لرزه به اندام ! )
  * زن نباس به شوورش بگه یلدات مبارک ! باس بگه شب چلتون موبارک باشه !
  * زن باس لپ شوورشو گاز بگیره !
  * زن باس قدش بلند باشه ، بقیه اش با کتک کاری و عمل جراحی درست می شه !
  * زن باس باشه ، کلا هر جور .. فقط باس باشه !
  * زن نباس توی جاده چالوس پوشت فرمون بشینه ! خطریه !
  * زن باس سهم یارانشو بده به شوورش !
  * رن نباس که هردفه مارو می بینه ... !
  * زن باس لوس باشه !
  *
  *
  * ..

  ملاحظه فرمودید ؟!


  پاسخ:
  زن بایدpes بلد باشه یعنی چه؟
  سلام خانم صامتی
  دغدغه های شما همیشه برای من محترم بوده وهست . مطلب بسیار خوبی مطرح شده است .امیدوارم خداوند در این راه دشوار یاریتان کند .یا علی
  http://www.zigil.ir/archive/21198/different-type-behnoosh-bakhtiari/
  اینو ببینین ای خدااااااااا
  این لینکایی که میدمو میبینین یه حرفی نظری چیزی:-|
  پاسخ:
  سلام فهیمه جان
  لینکی که پیشنهاد دادید بسیار به مفهوم رسانه ها و انسان های فانتزی نزدیک است و می تواند یک مصداق باشد . مقاله ای در خصوص زندگی هنرمندان بویژه بازیگران هالیوود مطالعه می کردم جدای از بسیاری از بیماری های روحی اشاره ی مستقیم به دوقطبی بودن بسیاری از بازیگران داشت که برخی دارای این بیماری زمینه ای هستند و برخی هم بعد از ورود به دنیای فانتزی رسانه ها برای دیده شدن هرچه بیشتر به این روانپریشی ها دجار می شوند . البته نمی توان نتیجه گرفت که همه ی بازیگران در ایران نیز اینگونه  اند ولی باتوجه به تجربه ی کوتاهی که در تئاتر دارم به راستی فضای هنری فضای خاصی است که هرفردی تاب ماندن ندارد. در میان بازیگران ایرانی برخی چهره ها ماندگار و تاثیر گذارند و زندگی حقیقی آنها نیز به زندگی مردم نزدیک است و این هنرمندان بسیار قابل احترامند.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">