منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

با نمایش تجملات پدر را به چند شغلی و بیگاری واداشته اند 

به بهانه ی آزادی بین زن و مادری فاصله انداخته اند 

پدر و مادررا خلع سلاح کرده اند و اینک در دستان کودک بی پناه و ناآگاه اسلحه ای است که جانش را و ذهنش را می کشد 

اینترنت بدون فیلترنسل آینده را به اتاق خواب غریب و آشنا دعوت می کند ، پرده های حیا را در می نوردد و مفاهیم پورن را برای نوجوان در محاق غریزه جنسی وا می شکافد و...

و هیچ مسولی پاسخ گو ی این نسل کشی اینترنتی نیست . 

پسر نوجوان 15 ساله بعد از استفاده از اینترنت بدون فیلتر ب

عد از دیدن صحنه های مستهجن  در تلگرام به دختر شش ساله  تجاوز کرد و سپس دخترک را کشت و جسدش را سوزاتد ...

حال پدر و مادر بر سر مزار دخترک حسرت کانون گرم خانواده ای را گریه می کنند که به خون  میوه ی دلشان آغشته است . 

چه کسی این نسل کشی اینترنتی را پاسخگوست ..

نوجوان باهوش و مستعد که چون گل پاک است و ظرفی است برای انباشته شدن از الهی ترین مفاهیم تنها با نصب یک نرم افزار و لرزاندن گوشی با صحنه های کریه از زنان مکشوفه روبرو می شود که هریک دژخیمانه قلب نوجوانیش را می شکافند و حتی مادر نیز جان دادن کودکش ، نوجوانش را نمی فهمد تا چاره ای کند ...

کودکش را از داشتن گوشی منع می کند ، پسر همسایه هم گوشی دارد هم اینترنت بدون فیلتر .چه کند کودکش را از مدرسه رفتن منع کند ؟! که همکلاسی اودر مدرسه نیز گرفتار است ! 

این ویروس کشنده ابتدا اعضاء خانواده را به بهانه ی اجتماعی شدن از یکدیگر جد ا می کند آن هنگام که بی هم شدیم هریک را به کنجی می برد و می کشد 

پدر را به دام عشوه ی زننان بی پروا مبتلا و آواره ی سراب می کند 

مادر در رقابت با زنان بی پروا به خرید لوازم تبرج می رود و در گیر و دار تکرار خیانت ها گویی فرصت کمتری برای خانه ماندن دارد ...

کودک است و تنهایی و عطش تجربه ی جدید 

نوجوان است و خواب هایش انبوهی از ماجراهای غریزی ! 

در اینترنت بدون فیلتر یک کودک 7 ساله به همان اطلاعاتی دسترسی دارد که پدرو مادر سی ساله اش ! 

همان جوکها، همان فیلم ها ، همان عکس های،  همان اطلاعتی که پدربزرگ 60 ساله را سرگرم می کند عمر نوجوان را می بلعد و فرصت ها را از او می رباید ! 

کدام مسول دلسوخته حقوق خانواده ی ایرانی که بوسیله ی اینترنت بدون فیلتر پایمال می شود را پیگیری می کند ؟ 

کدام مسول از تقسیم بندی های حزبی رهایی دارد تا  وکیل و مدافع حقوق خانواده ی ایرانی باشد ؟ 


.

.

.

نظرات  (۱۵)

سلام بر بانوی دغدغه مند، اگرچه فریاد وانفسای شما و سایر دغدغه مندان نسبت به اوضاع فرهنگی کنونی کاملا بجاست، اما طعم شیرین دینداری، تقوا، پاکدامنی، عفت چشم و جسم و محافظت از پاکی ذهن و تن در مقابل اغیار، در این روزگار هرزه بسیار شیرین تر و جان افزاتر است. اللهم ثبت قلوبنا علی دینک. دغدغه های فرهنگی تان را دوست دارم و برایتان دعا میکنم. 
سلام علیکم
درخصوص تکریم واستحکام بنیان خانواده چند پیشنهاد دارم:
-جلوگیری از اشتغال زنان کارگر در شیفتهای شبانه.
-حضور پرستاران وبهیاران در شب فقط در بخش زنان وکودکان.
-جلوگیری از حضور کارکنان زن در شیفت شب در صدا وسیما  و.....
jesaratan chera mataleb jadid nemizarin bebakhshida
لطفا راجع به مراسم حج امسال که داره به جاهای باریک کشیده میشه هم مطلب بزارید
اگر بخواهیم به آنچه که با "سیاسی کاری" ( و نه با کار سیاسی ) بر سر فرهنگ و جامعه ی ما آمده است بنگریم ، دردناک تر از همه ی این مطالب و یا مصائب آن است که ما خواهان یک سیاست اسلامی بودیم ، اما رفته رفته به سمتی رهسپار شدیم که به جای آن که سیاست ما رنگ و بویی از اسلام داشته باشد ، مسلمانی های ما سیاسی شد .

"رانت مذهبی" ( که بدتر از رانت سیاسی ، رانت اقتصادی و هر نوع رانت دیگری است ) پدیده ی نوظهور و نامبارک همین وانفسای عالم سیاسی است .
در این عارضه ، مذهب دستاویزی است برای نزدیک تر شدن هرچه بیشتر دسته ای از افراد به کانون قدرت ! 
این افراد هرچند در ظاهر شعار "برابری همه در مقابل قانون" سر می دهند ؛ اما گویا همواره خود را نسبت به دیگران برابرتر می دانند ! ... 
درواقع اینان به دلیل داشتن ارتباطات مذهبی ، ادعاها و اندک اطلاعات مذهبی و همچنین به اعتبار بهره مندی از ظاهری که آن را به رنگ مذهب آراسته اند ، در عالم سیاست برای خود نوعی مصونیت حقوقی قائل اند و همواره فراتر از قانون برای رسیدن به اهداف سیاسی خود در تکاپو هستند ..

این درد به نظر من از همه ی دردهای حاد و مزمنی که امروزه بر پیکره ی عالم سیاست عارض شده است تالم بار تر است .

در احادیث بسیاری هم از کسانی که مذهب را عاملی برای رسیدن به متاع دنیوی قرار می دهند و هر گاه در امری بمانند ، آن را سپر بلای خود می سازند ، نکوهش شده است.
 • میلاد حمیدی (لطفا لینک زیر را رویت نمایید)
 • http://tabnak.ir/fa/news/583963
  این توصیف (پسری از پدرش پرسید : سیاست یعنی چه؟) معروف ترین و نزدیک ترین توصیف از "سیاست" است که اصول و قواعد آن توسط "نیکولو ماکیاولی" سیاستمدار مطرح ایتالیایی برای زمامداری و حکومت گردآوری شده است . سیاستی که اکنون از آن با عنوان "سیاست ماکیاولی" یا به طور کلی "ماکیاولیسم" یاد می کنند . 

  در این نظریه به صراحت هدف از سیاست ، تنها دست یابی به قدرت بدون هیچ گونه محدودیت در روش تعریف می شود ! 
  در واقع ماکیاولی استفاده از هر وسیله ای  برای رسیدن به هدف (قدرت و حفظ آن) را مجاز می داند و در این راه از زیر پا گذاشتن هیچ اصل اخلاقی ابایی ندارد و حتی زمامداران را به آن تشویق می کند . اصطلاح "هدف وسیله را توجیه می کند" بیان نسبتا جامعی از اصول این مکتب سیاسی است . در این مکتب ، مرز "اخلاق" از "سیاست" کاملا جداست .
  سیاست ماکیاولی از خبیث ترین و ظالمانه ترین نوع از مکاتب سیاسی در دنیا است که پس از سه سده از عمر نامبارک آن در سپهر عالم سیاست ، همه ی آموزه های شیطانی و انحرافی آن محکوم به شکست و نابودی است ؛ آن هم تنها با استناد به یک حدیث از دریای معارف اهل بیت _علیهم السلام_ که فرمودند : 《 ممکن است حکومتی با تکیه بر کفر استمرار داشته باشد ، اما با ظلم ، هیچ حکومتی دوام نخواهد داشت. 》 

  ولی به هر حال این موضوع قابل تامل هست و نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود که سیاستی که اکنون بر فرهنگ سیاسی جامعه ی ما حکومت می کند ، به طور کامل با آموزه های سیاسی اسلام منطبق و موافق نیست ... 
  سیاستی که قرار بود عین "دیانت" باشد و دیانتی که عین "سیاست" ؛ اما آنچه به دست آمد گاهی سر از "سیاست زدگی" درآورد و گاهی سر در "سیایت بازی" فرو برد !
  "مردم سالاری" که از اصول اولیه و ابتدایی سیاست تعریف می شد ،  گویا بر برخی از رجال سیاسی به"مردم سواری" مشتبه گردید و ... الی آخر . 
  پاسخ:
  Perfect
  بنده به شخص سن قانونی را قبول ندارم و معتقدم در کشور اسلامی سن قانونی باید سن تکلیف باشد و جمیع ادله مبنی بر رشد نیافتن و کودک بودن و طفل بودن را ادله شیطانی می دانم.
   بر این اساس باید بعد از سن تکلیف برای جوان حق آزادی در انتخاب و همچنین محاکمه در چهارچوب شرع در نظر گرفت.
  امروز روز دیگر نمی شود با فیلتر مانع از دسترسی فرد به محتوای گوناگون شد چه در فضای وب چه در فضای ماهواره وچه در فیلم ها و عکس ها با سی دی.
  بالاخره اطلاعات به فرد می رسد و فرد بر اساس آن تصمیم می گیرد. باید روندی مثل ازدواج موقت در جامعه قبح زدایی شود و امیال سرکش جنسی تعدیل گردد. این جامعه جامعه بحرانی است و دقیقا بخاطر همین محدودیت ها بحرانی شده است.
  شما از این دختربچه صحبت میکنید برای شما هزاران مورد می آورم که پسران در همین سن به زن شوهردار با سن مادر خود هم رحم نمی کند.
  این شخص که مرتکب چنین کاری شده است جسارت کمتری داشته که به این طفل حمله ور شده است.
  خانم صامتی عزیز بنده خودم یک مرد هستم و امیال مردانه را می شناسم و خودم هم سپری کرده ام این دوره دوره ای بحرانی است.
  شما مازاد بر غریضه جنسی باید کنجکاوی جنسی پسرها را هم در این سن در نظر بگیرید.
  همین کنجکاوی که میلی شدید تر از جنسی در فرد بر می انگیزد و خود سبب تشدید میل جنسی در فرد می شود.
  فرد دوست دارد به دنیای بزرگترها پا بگذارد اما ارزش های غلط جامعه او را کودک می انگارد.
  همین کودک بودن هم به نوعی حس آزادی بر انجام شیطنت را در فرد می انگیزد.
  فرد باید در سن بلوغ فردی کامل دیده شود، قانون او را در سن قانونی بداند نه سن 18 سال را و در همین سنین به فرد اجازه داده شود در چهارچوب شرعی ازدواج موقت کند.
  همین حس که حداقل این پسر فکر می کرده حداقل حالت ممکن باید 17 سال دیگر باید صبر کند تا اولین رابطه جنسی اش را داشته باشد نا امید کننده و روانی کننده است.
  خانم صامتی عزیز همه پسرها این دوران را پشت سر می گذراند. میل های سرکوب شده خیلی هایشان را به کارهای خطرناک وا می دارد.
  سانسور و فیلتر و سرکوب فقط این موضوع را شدید تر میکند.
  خواهر گرامی شما از زاویه دید یک خانم به این قضیه نگاه نکنید. از دید یک مسئول شکم سیر که جوانی خودش هم یادش رفته و اصلا دوره سختی مثل جوانان امروزی را سپری نکرده است به این قضایا نگاه نکنید.
  امیال سرکوب شده مانند دیو در بندی است که در تقلای پاره کردن زنجیر و بند است.
  راست گفته اندکه برای جهالت انسان هاپایانی نیست:
  حراج پدر به اسم هنر:
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950201001290

  کامنتی که کاربر امیر تو پست قبلی گذاشته دقیقا اینجا صدق پیدا میکنه.
  بخونید لطفا:

  http://paradox.blog.ir/1395/01/24/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%88%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D9%88%DA%A9%D8%B3
  دیگه برای این حرفا خیلی وقته دیر شده

  اونوقت که باید به فکر وقت تفریح جوان ها می بودن نبودن و فقط فکر پر کردن جیب خودشون بودن حالا که کار به اینجا کشیده یادشون افتاده که ای وای:
  چرا اینجوری شده؟
  چرا ملت بی حجابن؟
  چرا مدل مو و لباس جوان ها اینجوری شده؟
  چرا همش سوار ماشین میشن و دور باطل میزنن؟
  چرا تفریحشون شده قلیون کشیدن؟
  چرا هم سرشون تو گوشیه؟
  چرا حتی سر کار و موقع کار کردن هم دست از سر کلش اف کلنز و تلگرام برنمیدارن؟
  چرا همه 24 ساعته آنلاینن و وقتی برای خودشون (خانواده پیشکش!) نمیزارن؟
  و الی آخر...

  الان تو دیگه هزار و یک جور دلیل قانع کننده هم بیاری که اینترنت باید فیلتر بشه فایده نداره. چون تو جوابت برمیگردن میگن پس آزادی بیان چی؟ ما خودمون عقل داریم و فرق بین خوب و بد رو میفهمیم و این مشکلات به خاطر فقر و مشکلات اقتصادیه!!!


  بله دیگه برای این حرفا دیر شده...
  ترویج سکس ، مالیخولیا و خشونت در بین جوانان از طریق اینترنت .
  تخریب نظام خانواده ، اخلاق ، فرهنگ و جامعه ...

   《 هولوکاست واقعی در دنیای مجازی 》

  ارتش سایبری در خواب غفلت !

  "ستایش" در سنین طفولیت و کودکی ، معصومانه و مظلومانه رخ در نقاب خاک کشید ؛
  گرد غربت و غریبی او را بس نبود .. آسایش به ستوه آمد از این همه حُسن همجواری ، رسم همسایگی و ... مهمان نوازی !
  و چنین ، غنچه ای از بوستان زندگی نشکفته پرپر می شود ؛ آنجا که چشم "امید" به رویش علف های هرز و رخ نمایی زنبق های وحشی باشد .*

   

  ________________________________________________________________
  * پی نوشت : "ستایش قریشی" دختر 6 ساله اهل افغانستان توسط  امید پسر 17 ساله ی همسایه ربوده و به قتل می رسد و پیکرش با اسید سوزانده می شود .
  خبری تکان دهنده از جنایتی هولناک که جان هر انسانی را مالآمال از درد و آکنده از غم و اندوه می سازد  .

  سلام خانم صامتی، ظاهرا مسئولان بی خیال معزلات جامعه شدن ; چون میتونن جلوی کانال های تلگرام رو بگیرن ولی انجام نمیدن کانالهایی که با صفحه هات تبلیغ ناجور و محتوای بدتر باعث میشه قبح همچی ریخته بشه و هرکار زشتی عادی بشه، حتی توی ساخت فیلم های سینمایی هم نظارت نیست در سریال ها مدام سیگاره که دست بازیگره مگه هر کس عصبانی بشه حتما باید سیگار بکشه من هم عصبانی میشم در چهره ام هم نمایانه ولی سیگاری نیستم ، خوردن مشروب ولوو به ظاهر در فیلم ها مثلا مشکلات جامعه را نشان میده .... درحالی که داره این مسایل را عادی جلوه میده. پوشش نامناسب بازیگران در فیلم ها.... آزاد بودن و در دسترس بودن صفحات نامناسب اینترنت .... از کجا بگم .. من هم جوان دارم مثل گل بودن از وقتی گوشی گرفتن باعث شد اخلاقش بد بشه و نماز و روزه را هم کنار گذاشتن ..... همه مسولیین سرگرم سیاست بازی و دعوای بین حزب های خودشان هستن. .و چه بسا اختلاس هایی که بی اهمیت شده و بعد از 5 سال آزاد میشوند در حالی که اگر از همان اول قاطع برخورد میکردند دیگه خلافی پیش نم آمد . آن سرگرم سیاست خودشان شدند و جوانان را رها کردند .... کاش کسی بود به داد جامعه برسه.... سریال های خودمون شده شبیهه سریال های ماهواره ای ترکیه مثل شهرازاد سریال خانگی .... سیگار، مشروب ، لباس جذب و بدن نما.... وقتی در سریال موج میزنه از بقیه چه توقعی داشته باشیم . .. مدارس غیر انتفاعی که باعث دوگانگی درجامعه شد و ترویج بی دینی ... اآموزش رقص در مهدها و مدارس غیر انتفاعی... مگه میشه مسولین ندانن ... 
  سلام خانم صامتی،وقت بخیر
  کدام مسئول؟؟؟؟ کدام پاسخگویی؟؟؟؟وقتی برای رسیدن به مقاصدشان حتی خداودین وائمه راهم دستمایه خودشون واهداف دنیایی شون میکنن دیگه چه انتظاری میشه ازشون داشت که به فکرمردم باشن؟!؟!.....
  مردم ایران درتمام ادوارتاریخی گرفتاروقربانی سیاست وسیاست زدگی عده ای خاص بوده اند ومتاسفانه این مسئله درعصرحاضربه اوج خودش رسیده والبته خودمون هم دربدترشدن اوضاع بی تقصیروبی تاثیرنیستیم خداخودش بهمون رحم کنه!
  پاسخ:
  سلام 
  سپاس از همراهی شما . بزرگوار اگرچه بسیاری در غفلت از خطراهای اینترنت بدون فیلتر و در دسترس کودکان هستند ولی ما نیز نباید سهم خود را فراموش کنیم . متاسفانه مامطالبه از مسولین را به مطایبه و شوخی می گذرانیم ! حقوق خود را به سبب ناآگاهی پایمال می کنیم و دلسوز نسل های آینده نیستیم . خداوند به ما زیست کنندگان درعصر حاهلیت  رحم کند . 

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">