منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده استخودروی  سراتو  مونتاژ ایران (سایپا)

در این شدت از تصادف ،متاسفانه کیسه های هوا عمل نکردند و راننده آسیب جدی دیده است . 

عیدتون مبارک ! 

 به بهانه ی حضور در یک جلسه ی فرهنگی ،جای دوستان خالی رفتیم  رفتیم قم  تا به زیارت بارگاه شریفه ی حضرت معصومه سلام الله علیها نیز مشرف شویم .

راننده ی تاکسی در استان  قم به همراه مسافران خود ،  در حالی که همچون کودکان با راننده خودروی سمند مسابقه سرعت گذاشته بود  عید ما زائرین را به رنج و عذاب حضور در بیمارستان با جراحت سنگین متحول ساخت.

اینگونه بود که متوجه شدیم رانندگان تاکسی و موتور سواران در این شهر به شدت مهار نشدنی هستند و آمار تصادفات تاکسی در این استان فراوان است چنانکه چهارشنبه مورخ 15 اردیبهشت  یک تاکسی به گاردریل می کوبد و از شدت حادثه مسافر تاکسی که یک دامپزشک حوان بوده در دم فوت می کند !!!! 

امان از خودروی مونتاژ ایران ، امان از راننده ی ایرانی . 

خوشبختانه در ایران تا دلت بخواهد قانون داریم ، از چند نفر شکایت کنیم خوب است ؟! 

ادامه دارد ...


 یک ربع از وقوع حادثه گذشته،راننده ی تاکسی دست بر روی سر فریاد می کشد در حالی که به ماشین فرو ریخته ی خود اشاره دارد ادعا می کند خودروی سراتو با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت مانع برنده شدن او در مسابقه ی سرعت شده و به او کوبیده است ! بنده خدا توجه نداشت که در ازای از دست دادن جایزه ی مسابقه سرعت با سمند همچون دیگر همکاران خود در تاکسیرانی قم صحنه ی تراژدیک خاصی را خلق کرده که بیا و ببین !

 ازدحام جمعیتی که خود را کارشناس تصادف می دانند  به چند دسته تقسیم شده دموکراسی است دیگر مردم آموخته اند که در مورد همه چیز می توان نظر داد اصلا به دلیل همین تعاملات خیابانی مشارکت سیاسی بالاست !

 حضور ماشین های خیابان باجک قم که جهت ادای احترام به حادثه دیدگان می آیند و نمی روند هیجان صحنه را بالا برده چراغ گردان آمبولانس هم یک میزانسن فوق العاده ایجاد کرده و برخی از هموطنان قمی مهمان نواز نیز با صحنه و آکساسوار های آن عکس یادگاری می اندازند که مامور راهنمایی رانندگی جهت تکمیل اپیزود در محل حضور می یابد.  با توجه به عبور تاکسی از دو خط ممتد و سرعت زیاد تا جایی که سبب تغییر مسیر خودروی سراتو شده بی تردید مقصر شناخته می شود . راننده  ی تاکسی بنده خدا که داغ برنده شدن بر دلش مانده ماشینش نیز به موتور سه چرخه تبدیل شده به سمت مامور کلانتری که جهت گرفتن مدارک به او نزدیک تر شده حمله ور می شود...

وضعیت حادثه دیده اصلا مناسب نیست و در حالی که دست بر روی سر شکافته ی خود دارد سرتا پا غرق در خون سعی دارد هوشیاری خود را حفظ کند تا بیهوش نشود با تلاش کادر پزشکی حادثه دیده به داخل آمبولانس منتقل می گردد .مقصد بیمارستان نکویی است .

دوستان حوزه علمیه قم هم در محل حضور یافتند و من فرصت داشتم تا با آرامش بیشتری ضمن حفظ احساسات مختلفی از قبیل ترس ،شوک و بغض  از جهات مختلف عکس بگیرم  تا شاید به رسم عاقبت اندیشی به دردی بخورد .

به عهد بانوانه ی خویش در طول تاریخ  معاصر باید شیون می کردم ، نفرین سر می دادم می لرزیدم و در گوشه ای غش می کردم ولی در کمال تعجب عادی تر از همیشه دست های خونی نازنین ترین انسان زندگی ام را  نوازش می کردم به او لبخند می زدم و هرچه از انرژی داشتم به چشمان مهربان کمرنگش هدیه می کردم.  حواسم بود که شیره ی جانش قطره قطره از سرش می ریزد  از پرستار خواستم باند بیشتری روی سر غرق در خونش بگذارد که خونریزی قطع شود به او سرم وصل شد و کارهای اولیه انجام شد من با عزیزترین رفتم و دوستان روحانی ماندند تا کارها را پیگیری کنند.

یقین داشتم راننده ی تاکس بازداشت می شود و مدارکش ضبط می گردد.

ادامه دارد ...

  • منصوره صامتی

غریب پسند نباش !

منصوره صامتی |

بزرگواران وعزیزان، همراهان گرامی

 "غریب پسند نباش" از منظر نگاه شما به چه معناست؟

در حوزه ی فردی و اجتماعی به چه مفاهیمی تعمیم می یابد؟

لطفا چند سطر مرقوم بفرمایید .


پ ن: در گام اول خودت رو عقایدت رو دست کم نگیر .تو بهتر از خیلی ها فکر می کنی

پ ن: بزرگورانی که در این پست همراهی بیشتری دارند به ... دعوت خواهند شد .


  • منصوره صامتی

با نمایش تجملات پدر را به چند شغلی و بیگاری واداشته اند 

به بهانه ی آزادی بین زن و مادری فاصله انداخته اند 

پدر و مادررا خلع سلاح کرده اند و اینک در دستان کودک بی پناه و ناآگاه اسلحه ای است که جانش را و ذهنش را می کشد 

اینترنت بدون فیلترنسل آینده را به اتاق خواب غریب و آشنا دعوت می کند ، پرده های حیا را در می نوردد و مفاهیم پورن را برای نوجوان در محاق غریزه جنسی وا می شکافد و...

و هیچ مسولی پاسخ گو ی این نسل کشی اینترنتی نیست . 

پسر نوجوان 15 ساله بعد از استفاده از اینترنت بدون فیلتر ب

عد از دیدن صحنه های مستهجن  در تلگرام به دختر شش ساله  تجاوز کرد و سپس دخترک را کشت و جسدش را سوزاتد ...

حال پدر و مادر بر سر مزار دخترک حسرت کانون گرم خانواده ای را گریه می کنند که به خون  میوه ی دلشان آغشته است . 

چه کسی این نسل کشی اینترنتی را پاسخگوست ..

نوجوان باهوش و مستعد که چون گل پاک است و ظرفی است برای انباشته شدن از الهی ترین مفاهیم تنها با نصب یک نرم افزار و لرزاندن گوشی با صحنه های کریه از زنان مکشوفه روبرو می شود که هریک دژخیمانه قلب نوجوانیش را می شکافند و حتی مادر نیز جان دادن کودکش ، نوجوانش را نمی فهمد تا چاره ای کند ...

کودکش را از داشتن گوشی منع می کند ، پسر همسایه هم گوشی دارد هم اینترنت بدون فیلتر .چه کند کودکش را از مدرسه رفتن منع کند ؟! که همکلاسی اودر مدرسه نیز گرفتار است ! 

این ویروس کشنده ابتدا اعضاء خانواده را به بهانه ی اجتماعی شدن از یکدیگر جد ا می کند آن هنگام که بی هم شدیم هریک را به کنجی می برد و می کشد 

پدر را به دام عشوه ی زننان بی پروا مبتلا و آواره ی سراب می کند 

مادر در رقابت با زنان بی پروا به خرید لوازم تبرج می رود و در گیر و دار تکرار خیانت ها گویی فرصت کمتری برای خانه ماندن دارد ...

کودک است و تنهایی و عطش تجربه ی جدید 

نوجوان است و خواب هایش انبوهی از ماجراهای غریزی ! 

در اینترنت بدون فیلتر یک کودک 7 ساله به همان اطلاعاتی دسترسی دارد که پدرو مادر سی ساله اش ! 

همان جوکها، همان فیلم ها ، همان عکس های،  همان اطلاعتی که پدربزرگ 60 ساله را سرگرم می کند عمر نوجوان را می بلعد و فرصت ها را از او می رباید ! 

کدام مسول دلسوخته حقوق خانواده ی ایرانی که بوسیله ی اینترنت بدون فیلتر پایمال می شود را پیگیری می کند ؟ 

کدام مسول از تقسیم بندی های حزبی رهایی دارد تا  وکیل و مدافع حقوق خانواده ی ایرانی باشد ؟ 


.

.

.

  • منصوره صامتی