منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات


 

نماز ظهر تمام شد و آقا به پشت تریبون رفتند؛ نمازگزاران همان‌طور منظم در صفوف نشسته بودند. سخنران مقدمه‌ای می‌چیند تا به این‌جا می‌رسد که امروز شایعات فراوانی بین مردم پخش شده. 

فردی با قد متوسط، موهای فر و کت و پیراهن چهارخانه و صورتی با ته‌ریش مختصر که آن روزها کلیشه‌ی چهره‌ی خیلی از جوانان بود، ضبط صوت به دست خودش را به تریبون رساند. ضبط را گذاشت روی تریبون؛ درست مقابل قلب سخنران! دستش را گذاشت روی دکمه‌ی Play؛ شاسی مثل حالت پایان نوار، تق تق صدا کرد و روشن نشد. 

به دقیقه نکشید که بلندگو شروع کرد به سوت کشیدن. آقا گفتند: آقا این بلندگو را تنظیم کنید! بعد خودشان را به سمت چپ کشیدند و از پشت تریبون کمی عقب آمدند. (صوت آقا: "در زمان امیرالمؤمنین، زن در همه‌ی جوامع بشری- نه فقط در میان عرب‌ها- مظلوم بود. نه می‌گذاشتند درس بخواند، نه می‌گذاشتند در اجتماع وارد بشود و در مسایل سیاسی تبحر پیدا بکند. نه ممکن بود در میدان‌های..." انفجار!)

سخنران که رو به جمعیت و پشت به قبله بود، با یک چرخش 45 درجه‌ای به طرف چپ جایگاه افتاد. اولین محافظ خودش را به بالای سر آقا ‌رساند و با توجه به کوچک بودن محیط مسجد، ایشان را به تنهایی بیرون ‌برد.

عمل تا آخر شب طول کشید اما دیگر نمی‌شد درمان را همان‌جا ادامه داد. کنترل آن بیمارستان کار مشکلی بود. تنها بیمارستانی هم که می‌شد بعد از عمل مراقبت‌های لازم را به عمل آورد، بیمارستان شهید رجایی یا قلب سابق بود؛ که آن موقع رئیسش دکتر میلانی‌نیا بود. 

هلی‌کوپتر خبر کردند. نمی‌شد بیمار را از وسط ازدخام مردم نگران کشید بیرون. محافظ پشت بی‌سیم گفته بود: "صدمه به قلب ایشان وارد شده". رادیو هم اعلام کرده بود جراحت به قلب آیت‌الله خامنه‌ای رسیده. مردم متوجه شدند که ممکن است قلب ایشان از کار افتاده باشد؛ آمده بودند و می‌گفتند "قلب ما را بردارید و به ایشان بدهید!" با هزار ترفند، هلی‌کوپتر را وسط میدان نشاندند. تا بیمارستان دو بار مونیتور وضعیت نبض، خط ممتد نشان داد... آقا لوله‌ی تنفس داشتند و نمی‌توانستند حرف بزنند. خودشان کاملاً حس کرده بودند که دست راستشان کار نمی‌کند. اولین چیزی که نوشتند- با دست چپش- دو سؤال بود: همراهان من چطورند؟ مغز و زبان من کار خواهد کرد یا نه؟ .

.

.

 6 تیر سالروز حادثه ترور نافرجام مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای است.

اقا جان ماهم امروز اماده ایم که اگر قلب مان را خواستید هدیه کنیم.

.

 

نظرات  (۸)

آسمانی ها ؛

کوچیده اید زود ، مگر صبرتان کجاست 
من می رسم ز ره ، تو را به خدا پابه پا کنید 

                          یک کوله بار حادثه ، یک کوله راه عمر
                           باید گذشت ، برایم دعا کنید .. 

                                           ای کشتگان عشق ، برایم دعا کنید 
                                            یعنی نمی شود که مرا هم صدا کنید ؟!

ای مردمان رد شده از هفت شهر عشق 
رحمی به ساکنین خم کوچه ها کنید ..   

                            این دست های خسته ی خالی دخیل تان
                            درد مرا هم به حکم اجابت دوا کنید ...

                                             کوچیده اید زود مگر صبرتان کجاست 
                                              من می رسم ز ره ، تو را به خدا پا به پا کنید ... 
                                                                                  آهسته تر پابه پا کنید ... 
                                                
خانم صامتی چقد گریه کردم با این ویدیو .
فک میکردم این ویدیو مربوط به ترور آقاس نگاه نکرده بودم. 
همین الان لود کردم چقد گریه کردم 
نمیدونم خیلی وقتا از سر ناچاری و تو مصیبت ها گریه میکنم ولی هر وقت گریه حضرت آقا رو میبینم به شدت گریه ام میگیره. بعدش یه امید دوباره ای تو دلم روشن میشه.

قبلا به یکی از دوستام گفتم گفت فهمیدیم انقلابی هستی دیگه خودتو به گریه ننداز .
از اون به بعد حسم رو به هیشکی نگفتم اینجام چون کسی منو ندیده بازگو میکنم.

یه شوری داره گریشون حتی تو وقایع هشتادو هشت به این ور که گریه کردن من هم همپاشون گریه کردم.
در زیارت عاشورا ما از زبان معصوم و نه فرد عادی ، می خوانیم : "به ابی انت و امی" یعنی نه تنها خودم ، بلکه پدر و مادر من به فدای راه تو باد . 

و این عجیب نیست وقتی بدانیم امام حسین (ع) در راه او ، همه ی هستی خودش را داد و لازمه ی شیعه بودن چنین امامی ، اقتدا به همین حرکت امام می باشد ؛ یعنی گذشتن از همه ی هستی و تمام دلبستگی ها .  
این از اعتقادات مسلم همه ی شیعیان است و ایران اسلامی با همین تفکر به مدت 8 سال در جنگ تحمیلی غرب و منطقه بر علیه خود ، ایستادگی نمود . 
ولی خیلی ها هم در همان سالها در میدان عمل ، بازنده شدند از جمله صاحبان چنین تفکری که با استهزاء یا انکار ، ایمان دیگران را به تمسخر می گیرند و غمی نیست که : "الله یستهزی بهم و یمدهم فی طغیانهم یعمهون" !

اقا جان ماهم امروز اماده ایم که اگر قلب مان را خواستید هدیه کنیم.


خدا وکیلی به این حرفی که میزنی اعتقادم داری؟
پاسخ:
کافر همه را به کیش خویش پندارد  ، مگر شما اعتقاد نداری ؟! 
 • جانم فدای رهبر
 • اگرآن شیخ شیرازی به دردآرددل رهبر،
  به قصدحنجرش بندیم همه سربندهابرسر
  ،همان سربندیازهراکه گربندیم به پیشانی،
  شویم آتش شویم باروت ،شویم قاسم سلیمانی
   ما هفده هزار شهید ترور در کشور داریم؛ هفده هزار شهید ترور! این رقم، رقم کوچکی است؟ این حرف شوخی است؟ آن کسانی که این ترورها را انجام دادند، امروز آزادانه در کشورهای غربی دارند حرکت میکنند. این ترورها، ترور چه کسانی بود؟ ترور کاسب، ترور کشاورز، ترور عالِم، ترور استاد دانشگاه، ترور مؤمن متهجّد، ترور کودکان، ترور زنان؛ هفده هزار شهید ترور، در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است. خب، این دو طرف دارد: یک طرف افشاگری نسبت به آن چهره‌هایی است که امروز ادّعای ضدّیت با تروریسم میکنند و این آینه‌ای است در مقابل ادّعای باطل آنها و نشان میدهد که چقدر اینها دروغگویند، چقدر اهل دغلند، چقدر خبیثند، چقدر پستند که از تروریست‌های جرّار این حمایتها را میکنند؛ درعین‌حال ادّعا میکنند که ضدّ تروریسم هستند و با تروریسم مخالفند؛ این یک طرف قضیّه است. یک طرف دیگر این است که یک ملّتی که هفده هزار شهید ترور داده است - غیر از شهدایی که در دفاع مقدّس داده - درعین‌حال مستحکم ایستاده است در خدمت انقلاب، در راه انقلاب، در مواجهه‌ی با دشمنان انقلاب. عظمت این انقلاب، عظمت این ملّت با این شهادتها ظاهر شده. این «وَ یَستَبشِرونَ بِالَّذینَ لَم یَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم اَلّا خَوفٌ عَلَیهِم وَ لا هُم یَحزَنون»،(۵) بشارت است؛ بشارتی است که به ملّت ایران دارند میدهند؛ بشارتی است که به مسلمانها دارند میدهند. این معارفی است که ما در کتابها داشتیم، در ذهنها داشتیم، این شهدای عزیز ما - این فرزندان شما، همسران شما، پدران شما - در واقعیّت خارجی، اینها را مشخّص کردند، تجسّم بخشیدند، به ما نشان دادند، به نسلهای آینده نشان دادند.

  بیانات امام خامنه ای 
  94/4/6
  مصرع آخر اگه "از باغ روی تو ، شهدا گلچین اند" باشه ، از نظر وزن ابیات ، مناسب تره .
  با تشکر.
  هم سینه زدی ، هم بی صدا باریدی 
  از هرچه که دم زدی ، بی ادعا خود دیدی 

  نه مدعی ! ولی در صف اول بودی 
  از باغ گل روی توست ، شهدا می چینند .


  من المومنین رجال صدقوا ماعاهدوا الله علیه ، فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر ..
  در میان مومنان ، مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند ، صادقانه ایستاده اند ؛ برخی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییری در عهد خود ندارند .
  پاسخ:
  بسیار عالی 

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">