منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

کارشناس فرهنگی

منصوره صامتی

رویای 1400 ساله ی مسلمانان جهان در حکومت اسلامی ایران به تحقق پیوسته و امروز این ظرفیت عظیم فرصتی تکرار نشدنی است. معتقدم که انسان به ضرورت ماهیت الهی و اندیشه ی خویش یک رسانه است وامروز در عصر رسانه ضروریست تا دغدغه های فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی مان را باهم شریک شویم، باشد که در مسیر زمان به جامعه ی مهدوی نزدیک شویم."زندگی بهتر حق مسلم ماست!"

و همچنان که رهسپار آینده ایم بیندیشیم که :

ما ازین قرن نخواهیم گذشت
ما ازین قرن نخواهیم گریخت
با قطاری که دگران ساخته اند
هیچ پروازی نیست برساند ما را به قطار دوران
و به قرن دگران
مگر انگیزه و عشق ،
مگر اندیشه و علم ،
مگر آیینه و صلح
و تقلا و تلاش
بخت از آن کسی خواهد بود که مناجات کند با کارش
و در اندیشه ی یک مساله خوابش ببرد
و کتابش را بگذارد زیر سرش و ببیند در خواب حل یک مساله را
باز با شادی در گیری یک مساله بیدار شود ...

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات


شبهه دوم ؛

شبهه ی فروش زمین 
سوال : آیا فروش زمین توسط فلسطینی ها واقعیت دارد ؟ این فلسطینی ها مگر خودشان زمین ها و باغ هایشان را به صهیونیست ها نفروخته اند که حالا اینقدر اعتراض می کنند ؟؟ 

ماجرا چیست ؟
پاسخ : فلسطین پس از جنگ جهانی اول به قیمومیت انگلستان درآمد . 
بریتانیا حکومت نظامی در فلسطین تشکیل داد . انگلستان در سال 1917 طی اعلامیه ای که به وعده ی بالفور مشهور است ، به صهیونیست ها اجازه داد که در سرزمین فلسطین کانون ملی یهود ایجاد کنند . از این پس اشغالگران انگلیسی با وضع اتواع و اقسام قوانین ، شرایط را برای اشغال زمین ها ، ساختمانها و باغات فلسطینی توسط یهودیان فراهم کردند . 
آن دسته ی قلیل از فلسطینیان که زمین های خود را فروختند ( کمتر از یک درصد از کل جمعیت فلسطین ) اکثرا نه با طیب خاطر ، که در اثر شرایط بوجود آمده از قوانین انگلیس در مورد کشاورزان فلسطینی بود که مجبور به فروش زمین های خود شدند . 
به عنوان مثال دولت انگلیس ، مقدار مالیات ها را افزایش می داد و همزمان از صدور حبوبات و زیتون که عمده محصول کشاورزان فلسطینی بود ، جلوگیری می کرد . درنتیجه کشاورزان از عهده ی مخارج و مالیاتها بر نمی آمدند و به ناچار ملک خود را به معرض فروش می گذاشتند . 
پس از مدتی مشاهده شد که یهودیان ، فلسطینیان را به فروش زمین هایشان ترغیب می کنند و با ایجاد شرایط سخت ، آنها را در فشار قرار می دهند . در این هنگام بود که علمای فلسطینی فتوایی شرعی مبنی بر حرام بودن فروش زمین به یهودیان و مباح بودن خون کسی که چنین کاری انجام می دهد ، یا واسطه ی این کار باشد صادر کردند . 

اسرائیلی ها چقدر زمین خریدند ؟ 
_ ساکنان یهودی فلسطین قبل از جنگ جهانی اول ؛ 1.55 درصد از کل مساحت فلسطین 
_ اجاره ی زمین به آژانس یهود توسط انگلستان ؛ 0.64 درصد 
_ اراضی اهدایی انگلستان به آژانس یهود ؛ 1.20 درصد 
_ خرید زمین از زمین داران غیرفلسطینی ( اتباع سوری ، لبنانی و ..) ؛ 2.31 درصد 
_ اراضی که از مالکان فلسطینی خریداری شده است ؛  0.96 درصد 

مجموع همه ی این زمین ها = 6.66 درصد از کل مساحت کشور فلسطین .

درهرحال چنان که آمد ، جمع ارقام زمین های واگذار شده به صهیونیست ها ( با احتساب زمین هایی که از قبل در اختیار مردمان یهودی این سرزمین بوده ) در زمان سلطه ی انگلیس ، تقریبا 2 هزار کیلومتر مربع است که در مقایسه با 27 هزار کیلومتر مربع مساحت فلسطین ، فقط 6.66 درصد می شود که از این درصد هم چیزی حدود یک سوم آن از طریق خرید به صهیونیست ها رسیده است و مابقی با مساعدت انگلیس در اختیار آنها گذاشته شده است . 
این بدان معنی است که تنها چیزی حدود 3 درصد از زمین های فلسطین به صهیونیست ها فروخته شده است و تا به حال تمام اراضی فلسطین با کشتار و وحشی گری غضب شده است . 
صهیونیست ها با ایجاد چنین شبهات و القای دروغ همواره درصددند که آتش مبارزه و خشم مسلمانان و افکار عمومی جهانیان را علیه خود آرام نگه دارند و علاوه برآن ، وجهه ی حقانیت و مشروعیت به جنایات خود بدهند . 

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به : کتاب فروش زمین ، شایعه یا واقعیت 
نوشته مجید صفاتاج ، دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس در تهران 
  • منصوره صامتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

متاسفانه به علت عملیات بروزرسانی، موقتا امکان ارسال نظر و نظرسنجی مطالب غیر فعال می باشد.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">